Budowa obwodnicy Pińczowa uroczyście rozpoczęta

Zaplanowane na tym etapie prace obejmą budowę liczącego ponad 4 km odcinka obwodnicy po północno-wschodniej stronie Pińczowa oraz rozbudowę odcinków dróg wojewódzkich nr 766 od km 24+300 do km 24+870 istniejącego kilometrażu drogi i nr 767 – od skrzyżowania z ul. Nową do skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Pasturka.
– To kolejna obwodnica, obok Jędrzejowa, Staszowa, Kazimierzy Wielkiej, czy wkrótce Włoszczowy, powstająca wokół miasta powiatowego, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i zwiększyć komfort jazdy w ruchu tranzytowym – mówił podczas uroczystości wbicia pierwszej łopaty marszałek wojeówdztwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. – Rozpoczynamy pierwszy element szeroko rozumianej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 766 na odcinku Pińczów – Węchadłów do skrzyżowania z drogą wojewódzką 768 o łącznej długości ok. 27 km, która z pewnością będzie kontynuowana w kolejnych latach. Będzie bardziej spokojnie i wygodnie – zapowiedział marszałek. Techniczną stronę projektu przybliżył zebranym wicemarszałek Jan Maćkowiak. – Zbudowana zostanie nowa, dobra droga o długości ponad czterech kilometrów, wyprowadzająca ruch z Pińczowa. Przebudowy będą odbywać się również na istniejących drogach wojewódzkich nr 766 i 767. Wartość inwestycji z dokumentacją to prawie 38 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec października przyszłego roku – poinformował.
Budowa północno-wschodniej obwodnicy Pińczowa, pomiędzy trasami wojewódzkimi nr 766 i nr 767, ma kosztować ok. 38 mln zł. 85 procent wydatków kwalifikowalnych pochodzi ze środków Unii Europejskiej.